کاربرد ادراک در زندگی

کاربرد ادراک در زندگی

امروز میخوام بهتون بگم چه چیزی باعث میشه که شما درصلح با پیرامون خودتون باشید و زندگی با طعم دوستی و ارامش را تجربه کنید.برای این همین کافیه معنی ادراک را بفهمید و بدونید در چه مواردی میتونید از ان استفاده کنید.

ادراک یعنی:

برداشت ما از یک رویداد یا واقعیت بیرونی است.

در ابتدا یک رویداد در محیط ما رخ میدهد و توسط حواس پنج گانه ما دریافت میشود و فیلتر های ذهنی ما ان رویداد رو تفسیر میکند و بعد با دنیای مطلوب و خواسته هایمان مقایسه میکنیم و در نهایت یک رفتار احساسی بروز میدهیم در این قسمت ادراک رخ میدهد .

دنیای مطلوب هر کسی فرق دارد و هر کسی از زمانی که به دنیا امده تا به الان یه سری علاقه مندی ها دارند که وارد دنیای مطلوبشان شده و خیلی سخت میتوان ان راتغییر داد.برای درک رفتار های احساسی افراد در زمان بروز یک رویداد باید خود را جای ان فرد گذاشت و از زاویه دید ان فرد به مسله نگا کرد.

یکی از فوائد ادراک این است که یاد بگیریم نباید زود قضاوت کنیم و ممکن است در خیلی از مواقع ادراک ما کامل نباشد و اگر اطلاعات کافی داشته باشیم میفهمیم نیازی به قضاوت نبوده است.

کاربرد دیگر ادراک همین است که تعارضات و جدل هایی که با دیگران داریم خیلی کم تر میشود و به این درک میرسم.

اما مهم ترین کاربردش این است که بتوانیم دنیا را از دید دیگران نگا کنیم .یعنی بدانیم ادراک طرف مقابلمان چه جیزی است و بتوانیم بهتر درک کنیم.

دوستان عزیز امیدوارم با کاربرد ادراک در زندگی بتوانید دنیا را جایی بهتر برای زندگی کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است