قانون ۸۰ – ۲۰؛ مدیریت زمان

قانون ۸۰ – ۲۰؛ مدیریت زمان

سلام

امروز میخوام یه قانونی که در مورد مدیریت زمان و زندگی موجود هست رو بهتون معرفی کنم. شاید قبلا اسمشو شنیده باشید؛ قانون ۸۰ / ۲۰ .

این قانون بیان کننده این هست که ۸۰ درصد نتایجی که ما از کارهایمان می گیریم و به موفقیت می رسیم حاصل فقط ۲۰ درصد از کارهایی است که ما انجام می دهیم. یعنی همیشه و در همه ی زمینه ها همیشه ۲۰ درصد فعالیت های ما و کارهایی که در طول مسیر انجام می دهیم از بقیه خیلی اهمیت بیشتری دارند و ۸۰ درصد مابقی کارهایی هستند که نسبت به آن ۲۰ درصد از اهمیت کمتری برخوردارند.

خیلی از افراد هستند که ابتدا کارهای بی اهمیت و پیش پا افتاده را انجام می دهند و بدون اطلاع از اینکه آن کارها شاید اصلا نیازی نباشد که انجام شوند و در صورتی که امکان دارد که اگر ما ابتدا کارهای با اهمیت بالا را انجام دهیم، آن کارهای کوچک و پیش پا افتاده خود به خود حل شوند.
با توجه به همین نکته می توانیم قبل از برنامه ریزی یک لیست از کارهایی که باید انجام دهیم تا به موفقیت و هدفی که داریم برسیم، تهیه کنیم و در آن لیست سعی کنیم که آن ۲۰ درصد اقدام و فعالیت های با اهمیت بالاتر را که باید انجام دهیم را شناسایی کنیم و وقتمان را اول از همه روی آنها صرف کنیم تا در نهایت به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا کنیم.

برای اینکه مطمئن شوید که این قانون به درستی عمل می کند، فقط کافی است که یکبار آن را امتحان کنید مطمئنا متوجه تغییرات شگفت انگیزی خواهید شد.

“فردایی بهتر بسازیم”

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *