حل مسئله

حل مسئله

هر چه خواستم ذهنم را درگیر چیزی که دیدم نکنم اما نشد که نشد .
گاهی از تلخی روزگار دلم میگیرد به آدم ها که نگاه می کنم با خودم می گویم چه چیزی در انتظارشان است ، به چه چیزی فکر می کنند ، کجا می روند ، در سرشان چه می گذرد ؟

اما همه سوالاتم را همان جا ، جا می گذارم .

اما نگویم که امشب چه دیدم شاید هر روز و هر شب از کنارشان بگذریم و برایمان مهم نباشد یا شاید برایشان سر تکان دهیم و تاسف بخوریم یا حتی دیدنشان برایمان تکراری باشد و نخواهیم ذهنمان را پرت آنها کنیم .
نمیدانم چون دید هر کس نسبت به هر موضوع طوری متفاوت است .
من هم مثل همه وقتی می دیدمشان برایشان تاسف می خوردم یا گاهی سرتکان می دادم اما امشب نگاه خیره کننده زنی که کوله باری از خستگی و آشفتگی را با خود همراه داشت مرا به فکر فرو برد .
وقتی در ماشین‌ نشسته بودم و منتظر بودم نگاهم رفت سمت آن زن چند بار زیرچشمی نگاهش کردم انگار داشت خودش را از همه قایم می کرد ولی خستگی امانش را بریده بود و آنجا را برای کمی استراحت انتخاب کرده بود . زنی با دو کیسه بزرگ از کارتن و خرت و پرت که هر از گاهی نگاهی به افرادی که از رستوران خارج می شدند می انداخت و باز سرش را پایین می کرد و در عالم خودش بود اما من ! من چه کمکی میتوانستم به او کنم واقعا نمیدانم .
مردان و زنانی از کنارش می گذشتند که هر کدام نگاهی به او می کردند و رد می شدند .
شاید آنها هم مثل من نمی دانند چه کمکی باید به او و امثال او کرد .
اما چه کسی از روح آن زن خبر دارد که چرا اسیر اعتیاد شد .
شاید خودش این گونه انتخاب کرده اما چه چیزهایی و چه کسانی باعث مشکلات او شده اند ؟
چرا من و امثال من نمی دانیم چه کاری از دستمان برایشان برمی آید .
شاید بهتر باشد به چیزهای قشنگتری فکر کنیم و به ماجراهایی که کاری نمی توانیم برایشان انجام دهیم فکر نکنیم اما چه کسی جوابگوی این مشکلی که روز به روز در جامعه در حال افزایش است  ، باید باشد ؟
چه زندگی های خوشی که به خاطر اعتیاد از هم پاشید ، چه بچه هایی که به خاطر اعتیاد والدین سرنوشتشان عوض شد .
می دانم شما را هم ناراحت کردم اما گاهی بد نیست از همشهریانی که در نزدیکی ما هستند هم یادی کنیم و به فکر چاره ای برای بهبود زندگی یک یک مان باشیم .

از شما عزیزانی که این متن را می خوانید عاجزانه خواهش میکنم راه کارهایی که به ذهنتان میرسد را به اشتراک بگذارید تا کمک کنیم دنیا را جایی قشنگتر برای زندگی کنیم .

رشته تحصیلی معماری طراح حرفه ای نمای ساختمان علاقمند به سینما و تئاتر و کارگردانی مستندساز درحال تکمیل دوره کارگردانی

اینجاکلیک کن
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *