علی معقولی در برنامه وقت کار(صادرات)

سلام وقت شما بخیر
محمد قربانی هستم
میخواستم در زمینه صادرات لباس به خارج از کشور اطلاعاتی کسب کنم و با توجه اینکه در این حیطه تجربه قوی ندارم و تو بازار پوشاک تازه وارد شدم کمی نگرانی دارم چون بالاخره فوت و فن این کار رو نمیدونم.
چطور میتونم اطلاعاتی در این زمینه و تجربه کافی را بدست آورم؟که در نهایت با توان کافی وارد این بازار بشم.
تشکر از برنامه خوبتون ممنون میشم راهنمایی کنین.
پاسخ:
دوست عزیز سوال خوبی پرسیدین و احسنت به شما که در زمینه پوشاک وارد کار شدین.
فقط یک مطلب خدمتتون بگم که تا جایی که من خبر دارم پوشاک بیشتر وارد میشه به کشور ما در نتیجه صادرات آن قدری مشکل است.مگر اینکه یک کالای خاص باشه، شرایط خاص باشه، شرکتش خیلی قوی باشه یا یک ایده ی دیگر باشد.
من پیشنهاد میکنم در کشور ما وقتی این همه مصرف پوشاک داریم و برند های قوی نداریم چرا شما تو کشور خودمون این کار را انجام ندین؟
چون الان بیشتر پوشاکی که تولید میشه با برند های تقلبی و خارجی داره فروش میره. خیلی ها میدونن تقلبی هست ولی بازم می خرند. حالا یک شرکت بیاد با اعتماد به نفس بگه ایرانی هستیم و بلد باشه که بفروشه ، چرا مردم نخرند….بیشتر پوشاک که در داخل مصرف میشه تولید داخل است پس چرا خودمون یک برند نداشته باشیم.
یک پیشنهاد دیگر برای شما دارم پوشاک یک کار خیاطی هست شما اگر بتونین یک سری تجهیزات خیاطی تهیه کنین بفرستین روستا ها اونجا یک سری خانواده ها را آموزش بدین که براتون خیاطی کنن و پوشاک تولید کنید. الگو ها و استاندارد هاتون را بدین ، مواد اولیه را بهشون بدین و بگین طبق طرحتون تولید کنن.
قیمت تولید شما فوق العاده پایین میاد و از طرفی برای فروش نیز یک علامت تجاری ثبت کنید و با علامت تجاری خودتون تو بازار کار کنید . بفروشید.
هر وقت در کشور آن قدر قوی شدید که بازارهای کشور شما را جوابگو نبود آن وقت به فکر صادرات باشین و ثبت علامت تجاری خیلی راحتر از اون چیزی هست که شما فکر میکنید.
ثبت درخواست اینترنتی انجام میشه از طریق سایت ثبت میشه و حدودا بین ۷۰۰ هزار تومان و نهایتا ۲ میلیون تومان هزینه اش میشه و با علامت تجاری خودتون کار کنید.
اگر وضع مالی تون خوبه یک سری شرکت ها هستن این کار رو انجام میدن و میتونید به آن ها بگین انجام بدن.

فاطمه معقولی هستم لیسانس it. تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید و ارزش آفرین برای تمام بازدیدکنندگان باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود این وب سایت هستم.

اینجاکلیک کن