راهی که علی معقولی پیمود

راهی که علی معقولی پیمود

زندگی کاری علی معقولی

من علی معقولی هستم در سال ۱۳۶۴ در روستای بزق که یکی از دورترین و محروم‌ترین روستاهای نیشابور می‌باشد متولد شدم. دوره ابتدایی را در روستا گذراندم و هم‌زمان با درس خواندن مثل اکثر بچه‌های زحمت‌کش روستایی در کنار پدر و مادرم کار می‌کردم. به خاطر محرومیت شدید در روستا به شهر نیشابور کوچ کردیم و از اول راهنمایی درسم را در نیشابور ادامه دادم.

هم‌زمان که درس می‌خواندم در شیفت مخالف بیکار نبودم و در مغازه‌های مختلف شاگردی می‌کردم و کارهای فنی یاد می‌گرفتم. فرصت مناسبی بود که من با بازار آشنا بشوم و تجربه‌های مختلف کاری را داشته باشم.

در سال  ۱۳۸۵ مدرک فوق‌دیپلم برق صنعتی گرفتم و به دلیل مشکلات مالی درسم را ادامه ندادم و شدیداً دنبال کار بودم. کارهای مختلفی را تجربه کردم ولی هیچ‌کدام نمی‌توانست نیازهای من را برآورده نماید. سال ۸۶ مجبور شدم از کارگری ساختمان کارم را شروع  کنم .

با بررسی مشاغل ساختمانی کار اجرای نمای کامپوزیت ساختمان را انتخاب کردم. در این کار به شاگردی یا کارگری پرداختم. کاری نسبتاً سخت و خطرناک بود چون باید در سرمای زمستان و گرمای تابستان روی داربست و در ارتفاع کار می‌کردیم.

نکته: لازم نیست حتماً در رشته‌ای که تحصیل‌کرده‌ایم مشغول به کار شویم. چون رشته‌های دانشگاه در بازار کار اشباع‌شده است.

با تلاش‌هایی که داشتیم  در مدت کوتاهی این کار را یاد گرفتم و با مزد بیشتر به‌ عنوان نصاب در این حرفه مشغول شدم. در مدت دو سال کار و تلاش موفق شدم سال ۸۸ شرکتی با هدف طراحی و اجرای نماهای نوین ساختمان ثبت کنم.

به لطف خدا و تلاش برادرانم و همکارانم شرکت ما رونق گرفت ولی من علم مدیریتی کافی نداشتم. سال ۸۸ دوباره درسم را در رشته مدیریت صنعتی  ادامه و تا مقطع کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی ادامه تحصیل دادم. درس خواندن من همراه کار بود و خیلی برام جذاب بود که درسی را که می‌خواهم هم‌زمان در کسب‌وکارم به کار می‌برم. استفاده از علم جدید مدیریت و تجربه مهارت‌های مختلف شرکت و انگیزه‌ای که داشتم باعث شد شرکت ما به یک شرکت موفق در زمینه‌ی اجرای نماهای نوین ساختمان تبدیل شود. اجرای نمای ساختمان در شهرها و استان‌های دور و رقابت با شرکت‌های بومی آنجا و اجرای حدود ۱۰۰۰ پروژه موفق و کسب رضایت همه مشتریان باعث شد به فکر توسعه شرکت باشیم.

ما در نمای ساختمان ضعف‌ها و کمبودهایی را شناسایی کردیم و تصمیم گرفتیم محصول جدی برای نمای ساختمان تولید کنیم که معایب محصولات موجود را نداشته باشد. سال ۸۹ تحقیقات خود را برای تولید محصولی جدید و بومی برای نمای ساختمان شروع کردیم.

با کشف یک کمبود یا ایراد یا نیاز می‌توانید کسب‌وکاری جدید راه‌اندازی کنید.

ابتدا از یک کارگاه استیجاری ۱۰۰ متری در یک روستا تولید سنگ‌های صنعتی را شروع کردیم و به شناسایی بازار و تحقیقات بازار پرداختیم بازاریابی و تحقیقات بازار انجام شد و محصول ما با استقبال خوبی مواجه شد. تصمیم گرفتیم کارخانه اصلی را راه‌اندازی کنیم.

ما در سال تولید ملی موفق شدیم اولین کارخانه سنگ‌های پلیمری را در شرق کشور راه‌اندازی کنیم. از سال ۹۲ واحد تحقیق و توسعه ایناب راه‌اندازی شد و جوانان با استعداد و پرتلاش در این بخش دستاوردهای خوبی داشتند که یکی از این دستاوردها تولید سنگ اسلبکو است. سنگ اسلبکو یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که در نصب آن نیاز به ملات نمی‌باشد و در برابر زلزله و یخبندان و ضربه کاملاً مقاوم شده است. به لطف خدا در سال ۹۶ محصول اسلبکو به عنوان سه محصول برتر پارک علم و فناوری خراسان رضوی انتخاب شد. اسلبکو در نمایشگاه بین‌المللی مشهد در هفته پژوهش  توسط استاندار محترم خراسان رضوی رونمایی شد.

من از کودکی علاقه زیادی به کمک به دیگران داشتم و تلاش های زیادی برای این خواسته درونی کردم.اینک به این نتیجه رسیدم که بهترین راه کمک به دیگران آموزش های کاربردی است و تصمیم گرفتم همواره در حال یادگیری باشم و هرآنچه یاد دارم را به علاقمندان رشد و پیشرفت آموزش دهم تا دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشد.

 

فاطمه معقولی هستم لیسانس it. تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید و ارزش آفرین برای تمام بازدیدکنندگان باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. منتظر نظرات ارزشمند شما برای بهبود این وب سایت هستم.

اینجاکلیک کن
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است